


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 12 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 27 A |
| Schedule B | 8541300080 |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| On-State Current | 4 A |
Stock: 5618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.30521 | $3.05210 |
| 25 | $0.28147 | $7.03675 |
| 50 | $0.25957 | $12.97850 |
| 100 | $0.23938 | $23.93800 |
| 300 | $0.21410 | $64.23000 |
| 500 | $0.19150 | $95.75000 |
| 1000 | $0.17611 | $176.11000 |
| 3000 | $0.15472 | $464.16000 |
| 5000 | $0.13593 | $679.65000 |
| 10000 | $0.13423 | $1342.30000 |
